I   ÚVOD   I   FAKTY   I   OBJEDNÁVKA online   I   KONTAKT   I

   

      Coral Mine - Koralová voda

    "Coral Mine" je prírodný produkt, ktorý sa vyrába v Japonsku z hlbokovodných koralov skleraktinií, ktoré rastú v Japonskom mori blízko ostrovov Okinawa a Tokunosima.

    Morský koral je unikátna substancia, v ktorej bola po viac ako 500 miliónov rokov jeho existencie dosiahnutá dokonalá harmónia živočíšneho, rastlinného a minerálneho sveta.

    Je to udivujúce prírodný útvar, ktorý v sebe spája hneď niekoľko materiálnych foriem - je to morský živočích s podivným vzhľadom, ktorý pripomína rastlinu, existuje vďaka morským soliam a živí sa morskými mikroorganizmami.

    "Kostra koralu" je komplex minerálnych solí, ktorý podmieňuje jeho unikátny účinky a pôsobenie na organizmus.

    V podstate sa jedná o soli vápnika a horčíka, ale obsahuje tiež draslík, sodík, železo, fosfor, síru, kremík, chróm, mangán, zinok a iné prvky.

    Tento bohatý komplex prírodných solí reguluje minerálnu rovnováhu v tele.

    V produkte "Coral Mine" je najviac zastúpený vápnik. Je potrebný nielen pre vývoj zubov a kostí a pre udržanie ich štruktúry, mineralizáciu a hustoty, ale je dôležitý pre krvnú zrážanlivosť.

    Podieľa sa na prenášanie signálov medzi nervovými bunkami, moduluje energetický metabolizmus a tým prispieva aj ku kontrole hmotnosti. Má vplyv na funkcie svalov vrátane srdcového a napomáha činnosti črevných buniek, udržiava normálnu reguláciu ich vývoja a rastu.

    Jeho významná úloha je v tehotenstve a pri dojčení. Udržuje mierne alkalické prostredie v tele. Má vplyv na funkciu tráviacich enzýmov.

    Naše telo obsahuje 70% vody, mozgové bunky majú 75-85% a krv približne 90% vody. Pitie dostatočného množstva kvalitnej vody je druhou (po vzduchu) najdôležitejšie podmienkou pre normálne fungovanie organizmu.

    Minerálne látky rozpustené vo vode sa oveľa rýchlejšie, lepšie a ľahšie vstrebávajú. Výrobca uvádza, že voda s obsahom drveného koralu prijme znova svoju kvapalno-kryštalickú štruktúru. Ako unikátny stav tekutých kryštálov voda poskytuje ideálne zaplnenia vnútrobunkových a medzibunkových priestorov.

    Pri zmrazovaní koralovej vody sa tvoria dokonalé vločky, ktoré odrážajú usporiadanie molekúl vody. Voda v živých organizmoch je štruktúrovaná, takže táto vlastnosť koralovej vody je obzvlášť cenná pre naše zdravie.